Nové výzkumné a vývojové centrum Continental Automotive

Klimakom reference Continental

Společnost KLIMAKOM se spolupodílela na vybudování nového výzkumního a vývojového centra Continental Automotive, divize Sensors & Actuators. V laboratořích bude probíhat celosvětový výzkum a vývoj v oblasti senzorů a aktuátorů popředního mezinárodního dodavatele pro automobilový průmysl společnosti Continental. Nové vývojové centrum se nachází v průmyslové zóně Ostrava Hrabová, v moderním laboratorním a kancelářském komplexu s plochou téměř 5.000 metrů čtverečních.

Na základě výběru v neveřejné soutěži firma KLIMAKOM realizovala:

  • projekt pro stavební povolení, tendrovou a realizační projektovou dokumentaci: vzduchotechnika, chlazení, topení a měření a regulace, stlačený vzduch a vakuum,
  • dodávku a montáž: vzduchotechnika, chlazení, topení a měření a regulace, stlačený vzduch a vakuum.

Vzduchotechnika slouží především pro větrání laboratoří a výrobní haly, ale také pro větraní zázemí a technických prostor. Vzduchotechnická jednotka pro laboratoře (o vzduchovém výkonu 22.000m3/h) vzduch filtruje, rekuperuje, ohřívá nebo chladí a vlhčí. Její chod je řízen v závislosti na chodu odtahových digestoří. Rovnováhu přiváděného a odváděného vzduchu zajišťují regulátory konstantního průtoku. Odtahové ventilátory od digestoří jsou v provedení Atex.

Větrání výrobní haly je zajištěno přívodně odvodní vzduchotechnickou jednotkou o vzduchovém výkonu 12.000m3/h. Přívodní vzduch je filtrován, ohříván a vlhčen (v zimním období), chlazen (v letním období). Distribuce vzduchu ve výrobní hale je zajištěna pomocí přívodních velkoplošných vyústek přepínáním pro režim chlazení/topení.

Pro zajištění chlazení je instalován zdroj chladu, výrobce York, v blokovém provedení se vzduchem chlazeným kondenzátorem s axiálními ventilátory o chladícím výkonu 300kW. V okruhu chlazení pro vzduchotechnické jednotky a fancoilů je použita glykolová směs o koncentraci 40%. V okruhu technologického chlazení je použita upravená voda.

Administrativní část a laboratoře jsou vytápěny pomocí otopných těles Jaga. Výrobní hala je vytápěna pomocí zařízení vzduchotechniky. Zdrojem tepla je kompaktní výměníková stanice voda – voda o jmenovitém tepelném výkonu 600kW.

Pro potřeby technologického zařízení je připravován stlačený vzduch a vakuum, který je dále rozváděn PPR potrubím do míst spotřeby.

Systém měření a regulace ovládá zařízení vzduchotechniky, chlazení a topení. Použitý řídicí systém (Amit) zabezpečuje ekonomické využití technologických zařízení v závislosti na požadavcích uživatele, provozu a vnějších i vnitřních teplotních podmínkách.

Základní údaje o zakázce:

Investor /
Continental Automotive
Projektant /
Projekt 2010, s.r.o.
Generální dodavatel /
CTP Invest, spol. s r.o.
Adresa /
Ostrava, průmyslová zóna Hrabová
Realizované porofese /
vzduchotechnika, chlazení, topení a měření a regulace, stlačený vzduch a vakuum
Realizace /
03/2014 – 06/2014
Rozpočet /
10-15 mil. CZK

Jsme tu pro Vás

Telefon+420 547 242 060
Telefon+420 733 126 761

Nebo nám napište

Emailklimakom@klimakom.cz
Emailsuchanek@klimakom.cz
Emailreklamace@klimakom.cz