Novostavba výrobní haly ABB

Klimakom reference Continental

ABB je přední světová společnost poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. Nový výrobní závod společnosti ABB o ploše 14.000 m2 se nachází na Černovických terasách v Brně. Výrobní sortiment představují vvn komponenty zapouzdřených přenosových systémů GIS (Gas-Insulated Switchgear) – hliníková pouzdra, ve kterých jsou axiálně uložené vodiče. Prostor uvnitř pouzder kolem vodičů je vyplněn izolačním plynem SF6 – fluoridem sírovým.

Na základě výběru v neveřejné soutěži firma KLIMAKOM realizovala:

  • tendrovou a realizační projektovou dokumentaci: vzduchotechnika, klimatizace a měření a regulace,
  • dodávku a montáž: vzduchotechnika, klimatizace, topení a měření a regulace.

Výrobní hala, vyjma místnosti balírny a třech vstavků, je větrána a vytápěna teplovzdušnými jednotkami s plynovým ohřevem ( 27ks, celkový topný výkon 920kW). Balírna je větrána a teplovzdušně vytápěna vzduchotechnickou jednotkou s plynovým ohřevem (13.000m3/h) umístěnou na střeše objektu. Tři vstavky ve výrobní hale mají nucené větrání v nevýbušném provedení.

V administrativní části je větrání zasedací místnosti, šaten, sprch a WC zajištěno pomocí nuceného přívodu upraveného vzduchu a nuceného odtahu vzduchu pomocí čtyř vzduchotechnických jednotek o celkovém vzduchovém výkonu 11.000m3/h. Kanceláře jsou chlazeny pomocí 25ks splitových jednotek o celkovém chladícím výkonu 105kW.Použitý řídicí systém zabezpečuje ekonomické využití technologických zařízení vzduchotechniky a topení v závislosti na požadovaném čase provozu a vnějších i vnitřních teplotních podmínek. Zajišťuje nepřetržitou kontrolu provozu a úsporu nákladů na energie.

Firma KLIMAKOM provedla práce řádně a odborně, dle odsouhlaseného časového harmonogramu, ve výborné kvalitě, a při dodržení předepsaných technologických postupů.

Základní údaje o zakázce:

Investor /
ABB s.r.o.
Projektant /
K4 a.s.
Generální dodavatel /
CTP Invest, spol. s r.o.
Realizace /
07/2013 – 03/2014
Realizované porofese /
vzduchotechnika, chlazení, topení, měření a regulace
Adresa /
Brno, průmyslová zóna Černovické terasy
Rozpočet /
10-15 mil. CZK

Jsme tu pro Vás

Telefon+420 547 242 060
Telefon+420 733 126 761

Nebo nám napište

Emailklimakom@klimakom.cz
Emailsuchanek@klimakom.cz
Emailreklamace@klimakom.cz