Simulace

Středisko SIMULACE se zabývá modelováním výměny tepla a látky v prostoru za účelem optimalizace návrhu systémů vzduchotechniky, chlazení a vytápění.

V rámci zpracování simulačních řešení je využíván simulační CFD (Computational Fluid Dynamics) software FloVENT (www.flovent.com), umožňující předpovídat 3D proudění vzduchu, výměnu tepla a kontaminaci vzduchu jak v budovách, tak ve vnějším prostředí.

Cíle a rozsah činností střediska

*optimalizace výměny tepla a látky řešených prostor za účelem zajištění optimálních mikroklimatických podmínek pro pobyt osob *minimalizace investičních a provozních nákladů navrhovaných systémů TZB => investice pouze do nezbytně nutných systémů VZT, RCH a UT nutných k zajištění požadovaných mikroklimatických podmínek *předpovědět sdílení tepla a látky řešených prostor ještě před samotnou realizací => možnost předejít případným komplikacím s interním mikroklimatem již před samotnou realizací díla *následná zpětná vazba prostřednictvím měření a monitorováním stavu interního mikroklimatu u již zrealizovaných projektů s využitím špičkové měřící techniky *ptimalizace výpočtových modelů dle výstupů z měření stavů interního mikroklimatu.

fotolia_118637264

Kontaktní formulář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Simulačního řešení lze aplikovat u budov všeho druhu a velikosti jako jsou např. átria, obchodní pasáže a administrativní budovy, divadla, letištní terminály, skladovacích haly, kontrola kvality a kontaminace vzduchu v laboratořích, nemocnicích a podzemních garážích atd.

Klimakom čisté prostory

Jsme tu pro Vás

Telefon+420 547 242 060
Telefon+420 733 126 761

Nebo nám napište

Emailklimakom@klimakom.cz
Emailsuchanek@klimakom.cz
Emailreklamace@klimakom.cz